Hopp til innhold

Opera ved fjorden 2022

Stemningen er høy på årets sommerakademi!

Det koker i gangene på Oseana, hvor Opera ved fjorden sommerakademi går av stabelen. Hvert eneste rom er fylt med musikk - sangere, musikere, dirigenter og repetitører er alle i full gang med å øve inn en selvvalgt arie og ikke minst, sine roller i Puccinis opera Gianni Schicchi. Alt dette får du høre på sommerkonserten 2. juli, som nærmer seg utsolgt (ikke vent med åsikre deg billett!)

Stemningen er høy også ellers - Os ligger badet i sol, og inviterer til båttur på fjorden og bading. Vårt hyggelige hjem denne uken er veteranskipet M/S Sunnhordland, som byr på fellesmåltider og sosialt møtested utenom prøvene.

Det absolutte høydepunktet er likevel lørdagens konsert. Vi gleder oss enormt til å vise frem de unge talentene - kanskje er det fremtidens operastjerner du får høre?

Siste nyheter

La traviata Melissa og Kristina rehearsal 1500x1000 180226 2

Debuterer i solistrolle

Den unge sopranen Melissa Baug kommer fra Radøy via København til sin solistdebut hos Bergen Nasjonale Opera.

La traviata Foto Monika Kolstad 11

Handlingen i La traviata

Violetta Valéry vet at livet hennes er kort. På en fest introduseres hun for poeten Alfredo Germont og forelsker seg heftig. Les handlingen her.