Hopp til innhold

Werther strømmes live til tusenvis i verden

For første gang skal en av Bergen Nasjonale Operas produksjoner stømmes live via den store plattformen OperaVision – fredag 22. mars kl. 19 fra Grieghallen.

OperaVision ble lansert i 2017, ledes av Opera Europa, den europeiske foreningen av operahus og festivaler, og strømmer forestillinger til hele verden gratis. Seerne får produksjoner fra de største europeiske operahusene rett inn i sine egne hjem.

I tillegg til hele forestillinger, som vises med undertekster, inneholder plattformen også utdrag, intervjuer og bakgrunnsstoff. OperaVision kan vise til store tall. Hver opera har gjennomsnittlig 10-20 000 seere, noen opp til 100 000.

Plattformen har følgere fra hele verden, spesielt fra Tyskland, USA, Storbritannia og Frankrike. I løpet av de første 15 månedene har OperaVision hatt over 3,3 millioner seere.

Se Werther live på OperaVision her

Werther er en ny produksjon fra Bergen Nasjonale Opera, presenteres i samarbeid med Bergen Filharmoniske Orkester.

Les mer om Werther her

Siste nyheter

Therese 3knututler

En Jeppe for vår tid

Forfatter Marit Eikemo og komponist Therese Ulvo har sammen med regissør Maren Bjørseth skapt den helt nye operaen Terminus. Vi tok en kjapp Q&A med skaperne. Urpremieren er på DNO&B i Oslo 15. mai og så kommer den "hjem" til Bergen 28. mai.

Jacob, Hedvig og Robert synger i Valkyrien av Wagner

Kva skjer i Valkyrien på Oseana?

Skal du vere publikum på sommaroperaen søndag 29. juni? Her får du vite kva som skjer i 1. akt av Valkyrien av Wagner – og bli betre kjend med Hunding og tvillingane Sieglinde og Siegmund.

Studenter collage Don Giovanni OVF 2025

Kva skjer i Don Giovanni på Oseana?

Skal du vere med på torsdagskonserten 26. juni? Først kan du bli betre kjend med forføraren Don Giovanni og dei andre rollene i Mozarts både mørke og muntre opera.

Stolt Eivind på verdspremieren til Asle og Alida

Stolt operasjef

Aldri har eg vel vore stoltare operasjef enn eg var i går kveld, etter verdspremieren på Asle og Alida.

Sofia Adrian Jupither

- Jeg elsker måten han skriver på

- Trilogien er blant verkene som har berørt meg aller mest av alle bøkene jeg noensinne har lest, forteller regissør Sofia Adrian Jupither.