Hopp til innhold

Glimrende kritikk i Opera Now

Ifølge det internasjonale operamagasinet har koret aldri sunget bedre. Solistene omtales som sensasjonelle, slående, lekne og fargerike og scenografien som var den klippet ut av et maleri.

Opera Now gir Den flyvende hollender 4 av 5 stjerner, anmeldt skulder mot skulder med giganter som Royal Opera House, English National Opera og Washington National Opera er det bare å gratulere alle medvirkende med en strålende innsats!

"Elisabeth Teige's sensational voice and stage presence dominate the opera"

"The animated and muscular-toned male chorus have never sounded better"

"Striking set"

"In the pit, conductor Eun Sun Kim and the Bergen Philharnonic Orchestra unleashed a formidable storm"

Les hele kritikken i Opera Now (april 2018)

En ny produksjon av Bergen Nasjonale Opera
Presenteres av Bergen Nasjonale Opera og Musikkselskapet Harmonien

Richard Wagner / Musikk og libretto
John Ramster / Regi
Bridget Kimak / Design
Jean Kalman / Lysdesign
Bergen Filharmoniske Orkester
Edvard Grieg Kor med gjester

Opera Now on The Flying Dutchman

Siste nyheter

Flaggermusen NHB Annika elefant 1

Talent fra Opera ved fjorden

Hele 14 sangere, dirigenter og musikere fra sommerakademiet Opera ved Fjorden har fått engasjement hos Bergen Nasjonale Opera.

Asle og Alida Foto Monika Kolstad 23

Beste kor og scenografi

2025 ble en milepæl i Bergens operahistorie med Asle og Alida, som av Opernwelt er nominert til en av årets beste operaer i Europa!

DGE 1500x1000 Respect office

Gavekort

Gi et gavekort fylt med store opplevelser til en du er glad i!

Maurice Maeterlinck

Genierklært nobelprisvinner

Maurice Maeterlinck ble tildelt Nobelprisen i litteratur i 1892 . Han var en av samtidens viktigste forfattere, og Pelléas og Mélisande er det mest kjente teaterstykket han skrev.