Hopp til innhold

Ta et operatisk dypdykk med Finn, Solveig og Eivind!

Sett på kaffen og kos deg med et dypdykk i operaen De dødes by sammen med Solveig Kringlebotn, Finn Tokvam og Eivind Gullberg Jensen!

Sopranen Solveig Kringlebotn har sunget den kvinnelige hovedrollen i De dødes by ved store operahus i Europa. I denne samtalen deler hun sin erfaring med Finn Tokvam og Eivind Gullberg Jensen. Og hvordan kan det ha seg at det er et umiskjennelig filmpreg på musikken? Dette og mye mer får du svar på her!

Siste nyheter

Operasesongen 2025 - 2026

Operasesongen 2025/26 er lansert!

Bergen Nasjonale Opera (BNO) lanserer i dag sin sesong for 2025/26 med en nobelprisvinner og en av operahistoriens mest populære operaer. I tillegg lanserer operaen et skreddersydd tilbud for de som går alene i operaen.

Publikum synger med på Nystemten

Alene - Sammen!

"Alene sammen" er for deg som kjøper enkeltbillett til operaen og samtidig ønsker å dele opplevelsen med andre.

Therese 3knututler

En Jeppe for vår tid

Forfatter Marit Eikemo og komponist Therese Ulvo har sammen med regissør Maren Bjørseth skapt den helt nye operaen Terminus. Vi tok en kjapp Q&A med skaperne. Urpremieren er på DNO&B i Oslo 15. mai og så kommer den "hjem" til Bergen 28. mai.

Jacob, Hedvig og Robert synger i Valkyrien av Wagner

Kva skjer i Valkyrien på Oseana?

Skal du vere publikum på sommaroperaen søndag 29. juni? Her får du vite kva som skjer i 1. akt av Valkyrien av Wagner – og bli betre kjend med Hunding og tvillingane Sieglinde og Siegmund.

Studenter collage Don Giovanni OVF 2025

Kva skjer i Don Giovanni på Oseana?

Er du klar for torsdagskonserten 26. juni? Først har du sjansen til å lese om forføraren Don Giovanni og dei andre rollene i Mozarts både mørke og muntre opera.