Hopp til innhold

Svært flott kritikk i Opernwelt

Januar starter med en flott kritikk i Opernwelt av vår produksjon I Capuleti e i Montecchi, hvor særlig solistene Nino Surguladze og Kristina Mkhityrian heves opp og til og med foran verdenskjente stjerner.

"Nino Surguladze er en ekstraordinær Romeo. Hun spiller med totalt engasjement, synger fløyelsaktig, varmt og likevel med drama". Kritikeren legger til at han foretrekker Surguladze foran nåtidens mest feirede Romeoer, Joyce DiDonato og Vivica Genaux.

"Kristina Mkhitaryan gjør her en Giulietta som man sjelden hører: runde, vakre fraseringer, kort sagt, rørende"

"Ekte bel canto fra begge sangerne, perlekjeder i stedet for individuelle perler"

"… Edvard Grieg Kor var utsøkt, og koreografisk presist fremstilt som fekteklubb fra det forrige århundre"

"Dirigent og Bel Canto spesialist Fabio Biondi leverer en dynamisk og rett og slett agogisk rask tolkning, som respekterer både kontrastene og kompleksiteten i partituret, og samtidig gir plass til lyse og vakre instrumentale detaljer»

"Bergen Nasjonale Opera har eksistert i 10 år (siden 2010 under ledelse av skotten Mary Miller), og har på disse årene, med begrenset budsjett, produsert forestillinger som større og langt rikere operahus kan misunne dem"

Opernwelt er et ledende, tysk magasin innen opera. I Capuleti e i Montecchi ble anmeldt av Gerhard Persché.

Hør Nino Surguladze og Kristina Mkhityrian fremføre duetten fra Akt 1:

Siste nyheter

George Benjamin at writing desk credit Matthew Lloyd

Tre livsendrende møter

Den britiske komponisten Sir George Benjamin dirigerte selv verdenspremieren da Written on Skin skrev historie i Aix-en-Provence i 2012, og ekstatiske kritikere proklamerte at «dette er den beste operaen som er skrevet på 20 år». Men historien starter med en sjelsettende opplevelse da han var bare 7 år!